| Part Number | LTC1473IGN#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Source Selector Switch |
| FET Type | N-Channel |
| Ratio - Input:Output | 3:1 |
| Internal Switch(s) | No |
| Delay Time - ON | 22µs |
| Delay Time - OFF | 1µs |
| Current - Output (Max) | - |
| Current - Supply | 100µA |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 30 V |
| Applications | Handheld/Mobile Devices |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWTCH PCMCIA3.3V/5V SNGL8SOIC
In Stock: 516
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWTCH PCMCIA3.3V/5V SNGL8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWTCH PCMCIA3.3V/5V SNGL8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWTCH PCMCIA3.3V/5V SNGL8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWITCH PCMCIA PROT DUAL16SOIC
In Stock: 475
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWITCH PCMCIA PROT DUAL16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWITCHNG MATRIX PCMCIA 16SOIC
In Stock: 858
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SWITCHNG MATRIX PCMCIA 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT 16SSOP
In Stock: 557
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT 16SSOP
In Stock: 0