| Part Number | LTC1421CSW-2.5#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Hot Swap Controller |
| Number of Channels | 2 |
| Internal Switch(s) | No |
| Applications | General Purpose |
| Features | Latched Fault, UVLO |
| Programmable Features | Circuit Breaker, Fault Timeout, Slew Rate |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 12 V |
| Current - Output (Max) | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 12BIT 10MSPS SAMPL 28SSOP
In Stock: 519
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 12BIT 10MSPS SAMPL 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 12BIT 10MSPS SAMPL 28SSOP
In Stock: 3
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC 12BIT 10MSPS SAMPL 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SSOP
In Stock: 296
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SOIC
In Stock: 4
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC CONTROLLER HOT SWAP 24-SOIC
In Stock: 0