| Part Number | LT8697IUDD#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Converter, USB |
| Voltage - Input | 5 V ~ 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 5 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (3x5) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN
In Stock: 505
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN
In Stock: 69
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN
In Stock: 454
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN
In Stock: 0