| Part Number | LT319AN#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | Open-Collector, Open-Emitter, TTL |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5 V ~ 30 V, ±2.5 V ~ 15 V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 1mV @ ±15V |
| Current - Input Bias (Max) | 0.5µA @ ±15V |
| Current - Output (Typ) | - |
| Current - Quiescent (Max) | 4.3mA |
| CMRR, PSRR (Typ) | 106dB CMRR |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Hysteresis | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR SGL POS ADJ 16-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR SGL POS ADJ 16-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG LDO ADJ 1.5A TO220-3
In Stock: 1166
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP GP 15MHZ 8DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMPARATOR DUAL 14-DIP
In Stock: 205