Home Product Index Cable Assemblies Jumper Wires, Pre-Crimped Leads ASRSFSRSF12K152B
JST Sales America Inc. ASRSFSRSF12K152B
Part Number
ASRSFSRSF12K152B
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Description
JUMPER SRSF-91T-250AS X2 6"
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
JST Sales America Inc
Product Parameter
Part NumberASRSFSRSF12K152B
Part StatusActive
Contact EndSocket to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge12 AWG