Home Product Index Cable Assemblies Jumper Wires, Pre-Crimped Leads ASRSFSRSF12K51B
JST Sales America Inc. ASRSFSRSF12K51B
Part Number
ASRSFSRSF12K51B
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Description
JUMPER SRSF-91T-250AS X2 2"
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
JST Sales America Inc
Product Parameter
Part NumberASRSFSRSF12K51B
Part StatusActive
Contact EndSocket to Socket
Length2.00" (50.80mm)
Wire Gauge12 AWG