JAE Electronics FI-DP58CL PLUG
Part Number
FI-DP58CL PLUG
Manufacturer
JAE Electronics
Description
PLUG 58POS COAX DISCRETE WIRE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
JAE Electronics
    1.23000/pcs
  • 204 pcs
Product Parameter
Part Number FI-DP58CL PLUG
Part Status Active
Connector Type Plug
Contact Type Outer Shroud Contact
Number of Positions 58
Pitch 0.020" (0.50mm)