| Part Number | PT1504-6B |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20mA |
| Current - Dark (Id) (Max) | 100nA |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | - |
| Power - Max | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | Radial, 5mm Dia (T 1 3/4) |
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 6.4DIA R1/4
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 4.9A 20 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 4.9A 20 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 9.3A 10 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 9.3A 10 MOHM TH
In Stock: 0