| Part Number | ULV4F2BSS |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Vandal Resistant |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 3A (AC) |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.20mm Dia |
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 15UF 20% 160V SMD
In Stock: 500
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 22UF 20% 160V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD
In Stock: 800
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 12UF 20% 200V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 18UF 20% 200V SMD
In Stock: 1500
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 27UF 20% 200V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 15UF 20% 250V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 18UF 20% 250V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 8.2UF 20% 250V SMD
In Stock: 500
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V SMD
In Stock: 2000