| Part Number | PI74AVC164245AE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channel Type | Bidirectional |
| Number of Circuits | 2 |
| Channels per Circuit | 8 |
| Voltage - VCCA | 2.3V ~ 2.7V |
| Voltage - VCCB | 3V ~ 3.6V |
| Input Signal | - |
| Output Signal | - |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Data Rate | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC TRANSCVR DUAL N-INV 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC 12/14-BIT MUX/LATCH 56-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC TRANSCVR DUAL N-INV 56TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC 16-BIT BUS TXCVR/REG 56-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC D-TYPE POS TRG SNGL 56TSSOP
In Stock: 0