Home Product Index Discrete Semiconductor Transistors - Bipolar (BJT) - RF MMBTH10-7-F
Diodes Incorporated MMBTH10-7-F
Part Number
MMBTH10-7-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
TRANS NPN VHF/UHF 25V SOT23-3
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Diodes Incorporated
  • 1 pcs
  • 10 pcs
    0.11050/pcs
  • 100 pcs
    0.05870/pcs
  • 500 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberMMBTH10-7-F
Part StatusActive
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)25V
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max300mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max)50mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)