Home Product Index Resistors Resistor Networks, Arrays 752091103GP
CTS Resistor Products 752091103GP
Part Number
752091103GP
Manufacturer
CTS Resistor Products
Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SRT
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Resistor Networks, Arrays
CTS Electronic Components
CTS Electronic Components
    1.52000/pcs
  • 10 pcs
    1.35700/pcs
  • 25 pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part Number752091103GP
Part StatusActive
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.53mm)