Home Product Index Switches Slide Switches SS24D14G6
C&K SS24D14G6
Part Number
SS24D14G6
Manufacturer
C&K
Description
SWITCH SLIDE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Slide Switches
C&K
Product Parameter
Part NumberSS24D14G6
Part StatusActive
Circuit-
Contact Timing-
Switch Function-
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Actuator Type-
Actuator Length-
Contact Material-
Contact Finish-
Mounting Type-
Termination Style-
Features-
Related Products
SS20-0B00-00
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: EXPRESS FABRIC 12-LANE 5-PORT
In Stock: 0
SS200-001
Manufacturer: Synapse Wireless
Description: MODULE SNAPSTICK USB 2.4GHZ
In Stock: 0
SS2003M-TL-W
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 2A 6MCPH