| Part Number | KFB2DNA1BBB |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating | 10A (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Actuator Type | Round, Button |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 20.20mm Dia |
Manufacturer: Delta Electronics
Description: FAN BLOWER 225X99MM 48VDC WIRE
In Stock: 45
Manufacturer: Delta Electronics
Description: FAN BLOWER 225X107MM BALL 48VDC
In Stock: 0
Manufacturer: ZF Electronics
Description: SWITCH PUSH SPST 10A 125V
In Stock: 422
Manufacturer: ZF Electronics
Description: SWITCH PUSH SPST 10A 125V
In Stock: 325
Manufacturer: ZF Electronics
Description: SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V
In Stock: 4222