| Part Number | CMSSH-3C BK |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Diode Type | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 100mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 25V |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package | SMC |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOT323
In Stock: 195000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 24000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 12000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 10000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 0