| Part Number | CMSSH-3 BK |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Diode Type | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 100mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 25V |
| Capacitance @ Vr, F | 7pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOT323
In Stock: 195000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 24000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 12000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 10000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC
In Stock: 0