| Part Number | UPC1688G-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 1GHz |
| P1dB | - |
| Gain | 18dB ~ 23dB |
| Noise Figure | 4dB ~ 5.5dB |
| RF Type | UHF |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 14mA ~ 24mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA |
| Supplier Device Package | SOT-143 |