| Part Number | UPC1678GV-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1.7GHz ~ 2GHz |
| P1dB | - |
| Gain | 21dB ~ 25dB |
| Noise Figure | 6dB ~ 8dB |
| RF Type | UHF |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 40mA ~ 60mA |
| Test Frequency | 500MHz |
| Package / Case | 8-SSOP (0.126", 3.20mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SO |