| Part Number | HMC962LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 7.5GHz ~ 26.5GHz |
| P1dB | 13dBm |
| Gain | 13dB |
| Noise Figure | 2.7dB |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 3.5V |
| Current - Supply | 70mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 24-TFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-CSMT (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF AMP 100MHZ DUAL VGA 24QFN
In Stock: 73
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF AMP 100MHZ DUAL VGA 24QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 24SMD
In Stock: 200
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 24SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 24SMD
In Stock: 300
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 24SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PWR AMP MMIC 2W 24SMD
In Stock: 18
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC IQ DOWNCONVERTER 24-QFN
In Stock: 27