| Part Number | HMC594LC3BTR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 2GHz ~ 4GHz |
| P1dB | 21dBm |
| Gain | 10dB |
| Noise Figure | 3dB |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 100mA |
| Test Frequency | 2GHz ~ 4GHz |
| Package / Case | 12-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-SMT (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PWR AMP MMIC PHEMT 1W 32QFN
In Stock: 129
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PWR AMP MMIC PHEMT 1W 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PWR AMP MMIC PHEMT 2W 32QFN
In Stock: 135
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP PHEMT 2W 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP PHEMT 2W 32QFN
In Stock: 0