| Part Number | HMC591LP5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 6GHz ~ 9.5GHz |
| P1dB | 33dBm |
| Gain | 19dB |
| Noise Figure | - |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 6.5 V ~ 7.5 V |
| Current - Supply | 1.34A |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6