| Part Number | ADL5725ACPZN-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 17.7GHz ~ 19.7GHz |
| P1dB | -14dBm |
| Gain | 28dB |
| Noise Figure | 2.4dB |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 3.3 V |
| Current - Supply | 89mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-UD (2x2) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVALUATION BOARD FOR ADL5721
In Stock: 1
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LNA MMIC 5.9GHZ-8.5GHZ
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVALUATION BOARD FOR ADL5723
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF LNA MMIC 10.1GHZ-11.7GHZ
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVALUATION BOARD FOR ADL5724
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF LNA MMIC 12.7GHZ-15.4GHZ
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVALUATION BOARD FOR ADL5725
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF LNA MMIC 17.7GHZ-19.7GHZ
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVALUATION BOARD FOR ADL5726
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP LNA 21-23GHZ 8LFCSP
In Stock: 48000