comchip technology corporation leads in the design and manufacture of smd discrete semiconductors. with innovative research and patented manufacturing capabilities, comchip offers bridge rectifiers, fast efficient rectifiers, switching diodes, zener diodes, schottky diodes, tvs and esd surge protectors.
| 部品番号 | ACDST-2004S-HF |
|---|---|
| 部品ステータス | Active |
| ダイオード構成 | 1 Pair Series Connection |
| ダイオードタイプ | Standard |
| 電圧 - DC逆(Vr)(最大) | 300V |
| 電流 - 平均整流(Io)(ダイオードあたり) | 225mA |
| 電圧 - フォワード(Vf)(最大)@ If | 1V @ 100mA |
| 速度 | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| 逆回復時間(trr) | 50ns |
| 電流 - 逆リーク(Vr) | 100nA @ 240V |
| 動作温度 - ジャンクション | -60°C ~ 150°C |
| 取付タイプ | Surface Mount |
| パッケージ/ケース | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| サプライヤデバイスパッケージ | SOT-23-3 |
メーカー: Comchip Technology
説明: DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT23
在庫あり: 3000