
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | HT-4.9 |
|---|---|
| Stato parte | Active |
| Tipo di cavo / cavo | Hanking, Releasable |
| Diametro del fascio | 1.10" (27.94mm) |
| Lunghezza | 0.408' (124.46mm, 4.90") |
| Larghezza | 0.250" (6.35mm) |
| Tipo di montaggio | Free Hanging (In-Line) |
| Resistenza alla trazione | - |
| Caratteristiche | - |
| Materiale | Polyethylene (PE) |
| Colore | Natural |