
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | HT-4.9 |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de cable / conexión de cables | Hanking, Releasable |
| Diámetro del paquete | 1.10" (27.94mm) |
| Longitud | 0.408' (124.46mm, 4.90") |
| Anchura | 0.250" (6.35mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | - |
| Caracteristicas | - |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Color | Natural |