
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | HDSB2-350-R |
|---|---|
| Stato parte | Active |
| Tipo di cavo / cavo | Strapping |
| Diametro del fascio | 4.00" (101.60mm) |
| Lunghezza | 1.250' (381.00mm) |
| Larghezza | 0.500" (12.70mm) |
| Tipo di montaggio | Free Hanging (In-Line) |
| Resistenza alla trazione | 350 lbs (158.76 kg) |
| Caratteristiche | Impact Resistant, UV Resistant |
| Materiale | Acetal |
| Colore | Black |
fabbricante: Essentra Components
Descrizione: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 33"LONG
Disponibile: 0
fabbricante: Essentra Components
Descrizione: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 15"LONG
Disponibile: 0
fabbricante: Essentra Components
Descrizione: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 50"LONG
Disponibile: 0
fabbricante: Essentra Components
Descrizione: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 33"LONG
Disponibile: 0
fabbricante: Essentra Components
Descrizione: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 15"LONG
Disponibile: 0
fabbricante: Essentra Components
Descrizione: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 50"LONG
Disponibile: 0