
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | HDSB2-350-R |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de cable / conexión de cables | Strapping |
| Diámetro del paquete | 4.00" (101.60mm) |
| Longitud | 1.250' (381.00mm) |
| Anchura | 0.500" (12.70mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | 350 lbs (158.76 kg) |
| Caracteristicas | Impact Resistant, UV Resistant |
| Material | Acetal |
| Color | Black |
Fabricante: Essentra Components
Descripción: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 33"LONG
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 15"LONG
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 50"LONG
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 33"LONG
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 15"LONG
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: STRAP/BUCKLE HEAVY DUTY 50"LONG
En stock: 0