| Osa numero | STY80NM60N |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 600V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 74A (Tc) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 360nC @ 10V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 10100pF @ 50V |
| Vgs (Max) | ±25V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 447W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 35 mOhm @ 37A, 10V |
| Käyttölämpötila | 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Toimittajan laitepaketti | MAX247™ |
| Pakkaus / kotelo | TO-247-3 |
Valmistaja: STMicroelectronics
Kuvaus: MOSFET N-CH 600V 74A MAX247
Varastossa: 570