| Osa numero | STY30NK90Z |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 900V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 26A (Tc) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4.5V @ 150µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 490nC @ 10V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 12000pF @ 25V |
| Vgs (Max) | ±30V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 450W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 260 mOhm @ 14A, 10V |
| Käyttölämpötila | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Toimittajan laitepaketti | MAX247™ |
| Pakkaus / kotelo | TO-247-3 |