Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Diodit - tasasuuntaajat - kolonnit STPS40170CG-TR
STMicroelectronics STPS40170CG-TR
Osa numero
STPS40170CG-TR
Kuvaus
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V D2PAK
Perhe
Diodit - tasasuuntaajat - kolonnit
STMicroelectronics
Tuoteparametri
Osa numero STPS40170CG-TR
Osan tila Active
Diodin kokoonpano 1 Pair Common Cathode
Diodityyppi Schottky
Jännite - DC taakse (Vr) (Max) 170V
Nykyinen - keskiarvo korjattu (Io) (diodi) 20A
Jännite - eteenpäin (Vf) (maksimi) @ Jos 920mV @ 20A
Nopeus Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Käänteinen palautusaika (trr) -
Nykyinen - taaksepäin vuoto @ Vr 30µA @ 170V
Käyttölämpötila - liitäntä 175°C (Max)