Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single STP25NM60ND
STMicroelectronics STP25NM60ND
Osa numero
STP25NM60ND
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 21A TO-220
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
STMicroelectronics
    3.78000/pcs
  • 10 pcs
    3.57400/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero STP25NM60ND
Osan tila Active
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 600V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 21A (Tc)
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 80nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 2400pF @ 50V
Vgs (Max) ±25V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 160W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 160 mOhm @ 10.5A, 10V
Käyttölämpötila 150°C (TJ)