| Osa numero | STI55NF03L |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 30V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 55A (Tc) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 27nC @ 4.5V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 1265pF @ 25V |
| Vgs (Max) | ±16V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 80W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 13 mOhm @ 27.5A, 10V |
| Käyttölämpötila | -60°C ~ 175°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Toimittajan laitepaketti | I2PAK |
| Pakkaus / kotelo | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
Valmistaja: STMicroelectronics
Kuvaus: MOSFET N-CH 650V 42A I2PAK-3
Varastossa: 395
Valmistaja: STMicroelectronics
Kuvaus: MOSFET N-CH 30V 55A I2PAK
Varastossa: 1230