Koti Tuoteseloste Piirin suojaus TVS - Diodit SMAJ18A-TR
STMicroelectronics SMAJ18A-TR
Osa numero
SMAJ18A-TR
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
TVS DIODE 18VWM 39.3VC SMA
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
TVS - Diodit
STMicroelectronics
Tuoteparametri
Osa numero SMAJ18A-TR
Osan tila Active
Tyyppi Zener
Yksisuuntaiset kanavat 1
Kaksisuuntaiset kanavat -
Jännite - taaksepäin (tyypillinen) 18V
Jännite - erittely (min) 20V
Jännite - kiristys (maksimi) @ Ipp 39.3V
Nykyinen - Peak Pulse (10 / 1000μs) 59A (8/20µs)
Teho - huippukulma 400W
Power Line Protection No
Sovellukset General Purpose
Kapasitanssi @ Taajuus -
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)