Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50ZL1000MEFC16X25
Rubycon 50ZL1000MEFC16X25
Osa numero
50ZL1000MEFC16X25
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.34299/pcs
  • 600 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 50ZL1000MEFC16X25
Osan tila Active
kapasitanssi 1000µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.806A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus -
impedanssi 21 mOhm
Lyijyväli 0.295" (7.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.630" Dia (16.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.063" (27.00mm)