Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50YXG1000MEFC12.5X40
Rubycon 50YXG1000MEFC12.5X40
Osa numero
50YXG1000MEFC12.5X40
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.39824/pcs
  • 600 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 50YXG1000MEFC12.5X40
Osan tila Active
kapasitanssi 1000µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.752A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 2.92A @ 100kHz
impedanssi 21 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.654" (42.00mm)