Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50MXG2700MEFC20X30
Rubycon 50MXG2700MEFC20X30
Osa numero
50MXG2700MEFC20X30
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    2.33520/pcs
  • 200 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 50MXG2700MEFC20X30
Osan tila Active
kapasitanssi 2700µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.73A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.9895A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.787" Dia (20.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.260" (32.00mm)