Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 420BXW47MEFC12.5X30
Rubycon 420BXW47MEFC12.5X30
Osa numero
420BXW47MEFC12.5X30
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.55339/pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 420BXW47MEFC12.5X30
Osan tila Active
kapasitanssi 47µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 420V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 440mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.1A @ 100kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.260" (32.00mm)