Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 400WXA10MEFCG412.5X16
Rubycon 400WXA10MEFCG412.5X16
Osa numero
400WXA10MEFCG412.5X16
Kuvaus
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL
Tuoteparametri
Osa numero 400WXA10MEFCG412.5X16
Osan tila Active
kapasitanssi 10µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 400V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 100mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 150mA @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)