Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16ZLJ470MTA8X11.5
Rubycon 16ZLJ470MTA8X11.5
Osa numero
16ZLJ470MTA8X11.5
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Tuoteparametri
Osa numero 16ZLJ470MTA8X11.5
Osan tila Active
kapasitanssi 470µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 9000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 660mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.2A @ 100kHz
impedanssi 75 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.512" (13.00mm)