Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16ZL1500MEFCG412.5X20
Rubycon 16ZL1500MEFCG412.5X20
Osa numero
16ZL1500MEFCG412.5X20
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 16ZL1500MEFCG412.5X20
Osan tila Active
kapasitanssi 1500µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.416A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 2.36A @ 100kHz
impedanssi 21 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.866" (22.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can
Liittyvät tuotteet
16ZL1500MEFC12.5X20
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Varastossa: 0
RFQ 0.15526/pcs
16ZL1500MEFCG412.5X20
Valmistaja: Rubycon