Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16YXF470MEFC10X12.5
Rubycon 16YXF470MEFC10X12.5
Osa numero
16YXF470MEFC10X12.5
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Rubycon
    0.23500/pcs
  • 10 pcs
    0.16550/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 16YXF470MEFC10X12.5
Osan tila Active
kapasitanssi 470µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 435mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 580mA @ 100kHz
impedanssi 160 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.394" Dia (10.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.551" (14.00mm)