Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16NA220MEFC8X11.5
Rubycon 16NA220MEFC8X11.5
Osa numero
16NA220MEFC8X11.5
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 16NA220MEFC8X11.5
Osan tila Active
kapasitanssi 220µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C
Polarisaatio Bi-Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 220mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 264mA @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.512" (13.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can
Liittyvät tuotteet
16NA22MEFCTA5X11
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Varastossa: 6000
RFQ 0.03913/pcs
16NA220MEFC8X11.5
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL