Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16JXF1500MEFC10X20
Rubycon 16JXF1500MEFC10X20
Osa numero
16JXF1500MEFC10X20
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 16V T/H
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.64000/pcs
  • 10 pcs
    0.50600/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 16JXF1500MEFC10X20
Osan tila Active
kapasitanssi 1500µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -55°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 894mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus -
impedanssi 45 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.394" Dia (10.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.866" (22.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can
Liittyvät tuotteet
16JXF1800MEFC10X25
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1800UF 20% 16V T/H
Varastossa: 990
RFQ 0.73500/pcs
16JXF1500MEFC10X20
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1500UF 20% 16V T/H