Koti Tuoteseloste Potentiometrit, muuttujaresistorit Pyörivät potentiometrit, reostaatit KB1051S28
Precision Electronics Corporation KB1051S28
Osa numero
KB1051S28
Valmistaja
Precision Electronics Corporation
Kuvaus
POT 1M OHM 2W CARBON R-LOG
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Pyörivät potentiometrit, reostaatit
Precision Electronic Components Ltd
    4.98780/pcs
  • 100 pcs
Tuoteparametri
Osa numero KB1051S28
Osan tila Active
kynttilä Reverse Logarithmic
Vastus (Ohmit) 1M
Toleranssi ±10%
Gangtien määrä 1
Sisäänrakennettu kytkin None
Teho (wattia) 2W
Lämpötilan kerroin -
Vuorojen määrä 1
Kierto 314°
Säätötyyppi User Defined
Vastusmateriaali Carbon
Lopetustyyli Solder Lug
Toimilaitteen tyyppi Slotted
Toimilaitteen pituus 0.875" (22.23mm)
Toimilaitteen halkaisija 0.249" (6.32mm)