| Osa numero | MMSZ5259BT1G |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Jännite - Zener (Nom) (Vz) | 39V |
| Toleranssi | ±5% |
| Teho - Max | 500mW |
| Impedanssi (maksimi) (Zzt) | 80 Ohm |
| Nykyinen - taaksepäin vuoto @ Vr | 100nA @ 30V |
| Jännite - eteenpäin (Vf) (maksimi) @ Jos | 900mV @ 10mA |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | SOD-123 |
| Toimittajan laitepaketti | SOD-123 |