| Osa numero | UHC1C331MPD |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| kapasitanssi | 330µF |
| Toleranssi | ±20% |
| Jännite - Nimellisjännite | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 105°C |
| Polarisaatio | Polar |
| Sovellukset | High Temperature Reflow |
| Ripple Current - matala taajuus | 578.1mA @ 120Hz |
| Ripple Current - korkea taajuus | 1.23A @ 100kHz |
| impedanssi | 30 mOhm |
| Lyijyväli | 0.197" (5.00mm) |
| Koko / ulottuvuus | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Korkeus - istuin (maksimi) | 0.551" (14.00mm) |
| Pinta-asennus maakoko | - |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | Radial, Can |