Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Arrayit APTC60AM83B1G
Microsemi Corporation APTC60AM83B1G
Osa numero
APTC60AM83B1G
Kuvaus
MOSFET 3N-CH 600V 36A SP1
Tuoteparametri
Osa numero APTC60AM83B1G
Osan tila Active
FET-tyyppi 3 N Channel (Phase Leg + Boost Chopper)
FET-ominaisuus Super Junction
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 600V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 36A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 83 mOhm @ 24.5A, 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 3mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 250nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 7200pF @ 25V
Teho - Max 250W
Käyttölämpötila -40°C ~ 150°C (TJ)