Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Arrayit APTC60AM24T1G
Microsemi Corporation APTC60AM24T1G
Osa numero
APTC60AM24T1G
Valmistaja
Microsemi Corporation
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 600V 95A SP1
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Arrayit
Microsemi Corporation
    28.46005/pcs
  • 100 pcs
Tuoteparametri
Osa numero APTC60AM24T1G
Osan tila Active
FET-tyyppi 2 N-Channel (Half Bridge)
FET-ominaisuus Standard
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 600V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 95A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 24 mOhm @ 47.5A, 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 300nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 14400pF @ 25V
Teho - Max 462W
Käyttölämpötila -40°C ~ 150°C (TJ)