Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single APT8M100B
Microsemi Corporation APT8M100B
Osa numero
APT8M100B
Kuvaus
MOSFET N-CH 1000V 8A TO-247
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
Microsemi Corporation
    3.21000/pcs
  • 10 pcs
    3.00150/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero APT8M100B
Osan tila Active
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 1000V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 8A (Tc)
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1885pF @ 25V
Vgs (Max) ±30V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 290W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.8 Ohm @ 4A, 10V
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)