Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Diodit - Tasasuuntaajat - Yksittäiset APT20SCD120S
Microsemi Corporation APT20SCD120S
Osa numero
APT20SCD120S
Kuvaus
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 68A D3PAK
Perhe
Diodit - Tasasuuntaajat - Yksittäiset
Microsemi Corporation
    10.58000/pcs
  • 30 pcs
Tuoteparametri
Osa numero APT20SCD120S
Osan tila Active
Diodityyppi Silicon Carbide Schottky
Jännite - DC taakse (Vr) (Max) 1200V
Nykyinen - keskiarvo korjattu (Io) 68A (DC)
Jännite - eteenpäin (Vf) (maksimi) @ Jos 1.8V @ 20A
Nopeus No Recovery Time > 500mA (Io)
Käänteinen palautusaika (trr) 0ns
Nykyinen - taaksepäin vuoto @ Vr 400µA @ 1200V
Kapasitanssi @ Vr, F 1135pF @ 0V, 1MHz
Asennustyyppi Surface Mount
Pakkaus / kotelo TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Toimittajan laitepaketti D3Pak
Käyttölämpötila - liitäntä -55°C ~ 150°C